Господарство приступило до збору озимої пшениці
Сім комбайнів вийшли в поле для збору озимої пшениці, під якою господарство заклало найбільший клин з озимої групи. Адже озима пшениця реалізується господарством як товарне зерно, так і насіннєвий матеріал. Попередньо показник врожайності на рівні минулого року. Кожна партія, яка поступає на тік, проходить перевірку у лабораторії Агрофірми. Адже весь процес – від сівби до реалізації насіння – суворо контролюється. А за якістю насіннєвого матеріалу слідкують спеціалісти-лаборанти.
«Наразі у нас функціонує дві лабораторії: одна з визначення якості посівного матеріалу, інша – з якості самого зерна, що потупає на насіннєвий завод, – уточнює завідуюча лабораторією Ніна Шастун. – На першій ми визначаємо масу 1000 насінин, енергію їх проростання та схожість і абсолютну чистоту насіння. Увесь посівний матеріал проходить перевірку, яка підтверджує його відповідність стандартам якості».
Це вже другі жнива, які українські аграрії проводять під час повномасштабної війни. Викликів наразі вистачає, визнають в АФ «Ольгопіль»: мобілізовані співробітники, здороження виробничих ресурсів, робота у режимі повітряних тривог, вірогідність накладання жнивних періодів озимих ріпаку та пшениці, але все це ніщо у порівнянні з тим, яких зусиль доводиться докладати українським бійцям на передовій, каже директор господарства Павло Каленич.
«Нашій компанії вдалося реалізувати практично весь врожай минулого року і наші елеватори, склади готові до приймання нового врожаю, – визнає Павло Каленич. – Найбільша цінність зараз люди. Техніку і технології можна придбати, але без людей ми не зможемо поле обробити. Тому цінуємо кожного і кожну, хто працює в Агрофірмі. Наш колектив згуртований і вмотивований на роботу на результат».
Для цього господарство з року в рік впроваджує сучасні технології виробництва продукції рослинництва, закупляє нову високопродуктивну та економічно вигідну техніка, використовує сортовий посівний матеріал, застосовує високоефективні засоби догляду за рослинами та проводить заходи щодо оптимізації структури посівних площ. Дотримання агротехніки вирощування, впровадження випробуваних сортів та новітніх технологій сівби, внесення добрив та боротьба зі шкідниками, збір врожаю сучасною технікою дають змогу щороку збирати непогані врожаї. За прогнозними даними, в цьому році в Агрофірмі передбачається отримати валовий збір зернових не менше минулого року. Тільки б погода не підвела і небо було мирним і чистим.