Агрофірма «Ольгопіль» почала застосовувати агрегат вертикального обробітку ґрунту
За сучасних обставин аграрії мусять звертати увагу на кожен елемент аграрної технології, який дозволить знизити витрати на обробіток поля, вирощування культур та забезпечить максимальну ефективність. З цією метою агрофірма «Ольгопіль» почала застосовувати на своїх полях агрегат вертикального обробітку ґрунту, який дозволяє зберегти вологу, підготувати поле до посівної, при цьому в рази зменшивши витрати. Адже наразі кожен літр пального, кожен кілограм добрив чи жменя насіння коштують шалених грошей. Тому, як каже головний агроном господарства Іван Діхтяр, треба шукати нові шляхи для посівної під урожай – 2023, при чому з урахуванням усіх можливих ризиків.
«Агрегат вертикального обробітку ґрунту – це нова технологія, яка дозволяє вертикально дробить ґрунт. Ми мали його на озброєнні, але використовували почали цього року, після того, як поїхали в Одеську область і побачили його роботу та результати на власні очі, – відзначає Іван Діхтяр. – Унікальність агрегату в тому, що хвилястий диск на міцній пружині не перевертає пласт ґрунту, як звичайний плуг, а акуратно дробить його, створюючи велику кількість мікротріщин у стерні. Він призначений для того, щоб зберегти вологу, більше того дозволяє в рази скоротити затрати пального. Якщо раніше на підготовку 1 га ґрунту ми витрачали до 40 літрів затрат пального, здійснюючи кілька операцій, то тепер 5. Адже після вертикальної обробки поле вже можна засівати, головне дотримуватися сівозміни».
Для довідки: Система вертикального обробітку ґрунту – Verti-till – це відносно нова технологія. Вона з’явилася в світі на початку ХХІ ст. у США і Канаді, коли у 2003 році був представлений новий грунтообробний агрегат RTS від компанії Salford. Такий агрегат поєднав у собі кращі якості культиватора та дискової борони, він може працювати із різними рослинними рештками, не забиваючи робочі органи, а також обробляти пересушений, перезволожений і мерзлий грунт. В Україні дедалі більше компаній представляють агрегати такого виду на агроринку. Відтак, технологія має великі перспективи у майбутньому.