В музеї історії села Огопіль представлені експозиції що відображають культуру українського народу та традиції села: народний жіночий та чоловічий одяг, взуття, предмети умеблювання селянської хати, господарського та кухонного начиння: стільці, лави, мисники, шафи, скрині, ночви, пікні діжі, кошики, солом'яники, відра, кухлі, рогачі, решета, сита, глечики, дерев'яні і глиняні миски, горщики, макітри.
До другої тематичної групи відносяться гончарні вироби і знаряддя гончарного виробництва,найбільша експозиція - етнографічні колекції ткацтва і вишивки.
«Глибоко зворушені і вражені наслідками роботи по створенню музею історії села. Це - справжня перлина музейного мистецтва на Поділлі...», - написав в книзі відвідувань Ольгопільського сільського історико-краєзнавчого музею ім. Я.С. Кифоренка один з його відвідувачів.
І це визначення цілком справедливе. Створений зусиллями невтомного ентузіаста, натхненного досліджувача минувшини, вчителя історії місцевої школи, нині вже покійного Якова Сергійовича Кифоренка, музей за роки свого існування і справді став перлиною музейного мистецтва, окрасою і гордістю не лише Ольгополя, але і всього району.
Недарма ж то свого часу йому було присвоєно почесне звання народного. Тут зібрано багатющі матеріали про далеке і близьке минуле нашої Чечельниччини та Подільського краю, немало унікальних експонатів цінних історичних документів, спогадів очевидців і учасників тих чи інших подій.
Сюди часто навідуються учні шкіл і профтеучилища. Матеріалами музею користуються студенти вузів, викладачі історії, дослідники нашої минувшини. По книзі відвідувань музею, мабуть, можна вивчати географію України і близького зарубіжжя.
В січні 1993 р. в музеї побувала знімальна група Українського телебачення. Зворушені тележурналісти залишили у книзі відвідувань такий запис: «Дякуємо щирим, талановитим людям, які створили цей чудовий музей».
Не раз вдавалися до послуг, сільського музею і журналісти «Чечельницького вісника».
Щороку люди приносять сюди стародавні речі, зброю, посуд, документи. Словом, сільський музей діє і поповнюється.