Аналіз та підсумки сезону 2024 року провів kurkul.com: своїми результатами поділилася і АФ «Ольгопіль»
Цього року в Україні було посіяно 258 тис. га цукрових буряків. Посівні площі зросли на 8 тис. га, порівняно з минулим роком. З цієї площі було отримано понад 12 млн т коренеплодів. Станом на кінець листопада цукрові заводи-учасники Асоціації «УкрЦукор» прийняли на переробку 9 млн т цукрових буряків, з яких виробили 1,165 млн т цукру, що практично дорівнює показникам на аналогічну дату минулого року.
Найбільше врожаю цукрових буряків зібрали на Вінниччині (2,5 млн т) та Хмельниччині (2,1 млн т). Варто розуміти, що більшість виробників буряку, вирощують його не один рік і тому навчились вирощувати його з високою врожайністю. Однак сезон виявився складним через погодні умови. На півдні Вінниччини, де господарює АФ «Ольгопіль», від останнього дощу з градом 15 червня почалася двомісячна посуха.
«Наше підприємство заклало під цукровий буряк 149 га, що на 19 га більше, ніж минулого року. До кінця червня розвиток буряка був хорошим, а маса коренеплоду сягала 970 грамів. Однак після останнього дощу з градом 15 червня почалася двомісячна посуха, що змусило рослини скинути листя і надалі відповідно всі поживні речовини йшли не на формування коренеплоду, а на відновлення листя. Це значно вплинуло на врожайність та економічні показники. На виході отримали врожайність 44,5 т/га, що менше, ніж торік. Вирощували два гібриди: Florimond Desprez Іппель та Дануб, які у цьогорічному сезону не виправдали надій», –– визнає головний агроном Олександр Палайчук.
Буряк реалізовували на цукровий завод за договірною ціною, працюючи за давальницькою схемою, що передбачала забезпечення транспортування заводом. Однак через різні обставини додатковою складністю стало порушення домовленостей із цукровим заводом щодо обсягів вивезення буряка. Порушення строків відвантаження призвело до розвитку кореневої гнилі. Але до перших морозів усі борти були вивезені, а поля приведенні у належний стан до зимівлі.
«Цукровий буряк – це культура, яка потребує особливого підходу та ретельного планування. Ми продовжуємо працювати над підвищенням якості та врожайності, тестуючи найкращі гібриди та використовуючи сучасну техніку. Ми тестували 7 гібридів від KWS та Florimond Desprez. Тому цілком ймовірно, що в наступному сезоні будемо сіяти інші гібриди», — резюмує агроном.
Наступного року АФ «Ольгопіль» не планує відмовлятися від вирощування цукрового буряка. Під цю культуру запланували до 80 га.
За матеріалами: kurkul.com