Агрофірма «Ольгопіль» завершила першу фазу підживлення озимих культур
Часто виробники недостатньо звертають увагу на проблему шкідників з осені, фокусуючись суто на весняних обробках. Але в Агрофірмі «Ольгопіль» обробці і підживленню приділяють велику увагу, при чому на різних етапах та в різні періоди. Адже, як каже головний агроном Агрофірми «Ольгопіль» Іван Діхтяр, без налагодженої системи добрив і захисту рослин навряд чи вдасться отримати бажаний результат. Рослин «садити на дієту» не можна, треба допомогти їм пережити зиму.
«Останні зміни агрокліматичних умов сприяють стрімкому поширенню багатьох фітопатогенів, відтак сільгоспвиробники повинні максимально захищати рослини на полях. Відмова від повноцінного фунгіцидного, гербіцидного й інсектицидного захисту – це «шлях у нікуди», – каже Іван Діхтяр. – Тому протягом сезону ми в господарстві проводимо три основні фунгіцидні обробки озимої пшениці для того, щоб отримати повноцінне здорове насіння. Перед новим роком завершили внесення сульфату амонію по озимому клину. Підживили озиму пшеницю і паралельно ріпак. Зараз озимина під сніжним покривом набирається вологи. Маємо надію її цієї зими буде достатньо, бо це вирішальний фактор».
Надійним партнером ольгопільських аграріїв у напрямку досягнення запланованих результатів є компанія Bayer. Відтак, засоби захисту від Bayer завжди на озброєнні в агрофірмі. У період кущення вносять Фалькон® або Дерозал® з Імпактом. Проти бур’янів тут використовують гербіцид Гроділ® Максі. У фазі прапорцевого листа проводять обробку посівів препаратами Солігор® або Медісон®. Вибір системи захисту залежить від потенціалу посіву.Також у цей період проводять листове підживлення. І коли озимі входять у фазу колосіння вносять фунгіцид Тілмор® або Фолікур®.
Іван Діхтяр розповідає, що в Агрофірмі «Ольгопіль» по-особливому підходять до захисту озимого ріпаку. Восени, коли ріпак увійшов у фазу 5-6 листків, вносять фунгіцид Фолікур®. Цей препарат інгібує ріст рослин, захищає від низки хвороб і фактично допомагає підготувати рослини до зимівлі. Кратність обробок, за словами головного агронома, напряму залежить від погодних умов та стану озимого ріпаку й може дорівнювати двом і більше внесенням. Адже для того щоб господарство змогло виростити на своїх полях хороший урожай та отримати з цього прибуток, потрібно завжди тримати руку на пульсу і щодня бути на полі, тоді поле віддячить гарним урожаєм.
«До кожного поля – індивідуальний підхід, ураховуючи його здоров’я, попередника, набір бур’янів, – резюмує Іван Діхтяр. – Треба розуміти, що загрожує конкретній культурі, і прогнозуючи можливі загрози – відповідно, будувати стратегію обробітку та вибирати препарати. Тоді й поле віддячить і господарство результат від урожаю матиме».
Основні роботи з підживлення в агрофірмі планують по мерзлоталому ґрунту, подальші роботи корегуватимуть залежно від ситуації з кількістю вологи: чим її більше – тим більше можна давати добрив й отримувати кращий результат. Попри високі ціни на добрива, в АФ «Ольгопіль» діятимуть згідно з технологіями.