Овес, як і ячмінь, належить до важливих зернофуражних культур. У його зерні містяться: білок – у середньому 13,26 %, крохмаль – 40,8 %, жир – 4,67 %, зола – 4,05 %, цукор – 2,35 %, вітаміни В1, В2. Тому овес є незамінним концентрованим кормом для коней, великої рогатої худоби, особливо молодняку, домашньої птиці. Відзначається зерно високою поживністю: 1 кг його відповідає одній кормовій одиниці із вмістом 85 – 92 г перетравного протеїну.
Із зерна вівса, особливо голозерного, виробляють різані й шліфовані крупи, особливо цінну для дитячого харчування крупу, у білку якої підвищений вміст незамінних амінокислот (лізину, триптофану, аргініну) і яка легко засвоюється. З вівсяного борошна виготовляють харчові галети, смачне печиво, сурогат кави. Оскільки вівсяне борошно не містить клейковини, його в чистому вигляді не використовують для випікання хліба (інколи 20 % його додають до житнього чи пшеничного борошна).
Вівсяна солома, що містить до 7 % білків і понад 40 % вуглеводів, є добрим кормом для худоби (100 кг її становлять 31 корм. од.). Ще більше ціниться вівсяна полова, у складі якої до 8 % білків, понад 41 % вуглеводів, а в 100 кг – 46 корм. оди. Овес у суміші з ярою викою, горохом, чиною вирощують на зелений корм, сіно, сінаж.
Вчені- агрономи неодноразово довели, що овес пригнічує ріст багатьох видів бур’янів. Коренева система вівса має здатність переводити сполуки калію з недоступного для рослин стану в легкодоступні форми. Саме тому багато фермерських, а сьогодні і невеликих особистих господарств, які вирощують овочі, включають в сівозміну вівсяні суміші.
Зерно вівса виявляє загальнозміцнювальну дію на організм людини; солома — жарознижуючу, потогінну, протиспазматичну і пом’якшувальну. Як дієтичний засіб вівсяну крупу вживають для приготування відвару та киселю при шлунково-кишкових хворобах, а як загальнозміцнювальний засіб призначають людям, ослабленим операціями та виснажливими захворюваннями.
Настій зеленої рослини і її соломи вживають при набряках, викликаних хворобами нирок, як сечогінний, потогінний, вітрогінний і жарознижуючий засіб, а також для підвищення апетиту і загального тонусу організму.
Екстракти, настійки та відвари соломи (зеленої висушеної рослини) призначають при безсонні, розумовому виснаженні та для збудження апетиту.
Відвар зеленої соломи вівса посівного використовують для приготування ванн, примочок, компресів та обмивань при скрофульозі, рахіті, ревматизмі, обмороженнях та різних шкірних хворобах.
АФ «Ольгополь» пропонує Вам насіння гідного представника сімейства вівсяних - сорт Нептун, урожайність якого складає 43-64 ц/га. Виведений на Носівській селекційно-дослідній станції Чернігівського інституту АПП УААН. Нептун – середнього строку дозрівання, фуражний сорт. Різновидність - мутика. Термін вегетації рослини 100–115 днів. Кущ прямостоячий, стебло середньої товщини довжиною 87-98 см. Сорт стійкий до вилягання, висипання і до засухи. Колосок напівстиснутий, довжиною 18–24 см. 1000 зерен важать 33–48 г., плівчастість середня 24–25%, вміст білку у зернах 13.7–14.7%. Нептун стійкий до захворювання сажкою, стеблевою і корончатою іржею. Шведською мухою вражається слабо. Із 2005 року зареєстрований в державному переліку сортів рослин і перевершує середні стандартні показники по врожайності на 18%. Норма висіву 4.5–5млн. пророслих рослин на гектар. Ранній час сівби для регіону. Для вирощування радять Лісостеп і Полісся.