На базі Агрофірми «Ольгопіль» відбувся науково-практичний семінар за участі провідних виробників насіння ріпаку та пшениці
Більше сотні агрономів та керівників господарств з Вінницької, Черкаської, Одеської та Кіровоградської областей зібралися на полях агрофірми «Ольгопіль», щоб оглянути демоділянки сортів пшениці та гібридів ріпаку. Цього року агрополігон компанії представлений різними селекціями – як вітчизняних, так і імпортних виробників. На площі у понад 50 гектарів представлено 89 сортів озимої пшениці, 87 гектарів займають 68 демоділянок з гібридами ріпаку.
Розпочався «День поля» з теоретичного семінару, під час якого доктор сільськогосподарських наук, академік НААН України Микола Литвиненка розповів про технології вирощування озимих сортів пшениці та озимого ріпаку. Секретами гарних врожаїв поділився і керівник агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич. Представники компаній-виробників насіння, серед яких RAGT Semences, КWS, Brevant, Lidea Bayer та інші, ознайомили аграріїв із новими гібридами озимого ріпаку.
Потім відбулася практична частина – огляд демопосівів агрофірми. Для показу було обрану по пів сотні ділянок, де представлені найкращі сорти озимих культур.
«Це головний семінар агрофірми «Ольгопіль», під час якого аграрії можуть побачити, які сорти адаптовані до наших широт, – коментує агроном з насінництва АФ «Ольгопіль» Микола Кіпайкін. – Ми визначаємо урожаність кожної культури, білок, клейковину і натуру, тобто можна на місці отримати вичерпну інформацію про той чи інший сорт і дізнатися, які якості він має. Адже зацікавлені в тому, щоб показати як перевірені сорти, так і нові. Хоча ті аграрії, які беруть наше насіння для посівів, вже добре знають про його переваги. Чимало з них вже є постійними й надійними клієнтами».
Після огляду агрополігону учасники заходу побували на насіннєвому заводі господарства, де встановлена лінію провідної у світі німецької фірми «Petkus». Вона повністю механізована і дозволяє виконати весь комплекс робіт щодо підготовки насіння: від очистки, калібрування, обробки фунгіцидами, інсектицидами, стимуляторами росту та добривами – до фасування в біг-беги. Її потужність складає до 70 тонн високоякісного насіння на добу. Врожай є де розмістити, адже елеваторна база розрахована на одночасне зберігання 22 тисяч тонн зерна.
Нагадаємо, що агрофірма «Ольгопіль» є базовим господарством Інституту фізіології рослин генетики НААН України з виробництва насіння зернових культур. Господарство реалізує насіннєвий матеріал зі схожість 95 %, а чистотою всі 99 %. Це з року в рік підтверджується сертифікатами, що засвідчують посівні якості насіння, які видає тільки ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції». Наразі господарство в черговий раз проходить процедуру сертифікації посівного матеріалу.