Агрофірма «Ольгопіль» розпочала сіяти озимі культури
Традиційно під озимину виділили найбільший клин. Це пояснюється як тим, що господарство має власне насіння озимої пшениці і ячменя, так і тим, що агрофірма забезпечена сучасною технікою, щоб витримати необхідні норми для вирощування цих культур. До прикладу, завдячують агрегату для вертикального обробітку ґрунту та сучасній і суперточній сівалці HORSCH Focus 6 TD, вдається не лише здешевити вартість посівних робіт, але й провести їх у оптимальні строки, відзначає головний агроном господарства Олександр Палайчук.
«Агрофірма має власний насіннєвий матеріал пшениці, адже з 2008 року є елітним насінгоспом та базовим господарством Інституту фізіології рослин генетики НААН України. Тобто ми маємо своє високоякісне насіння, яке використовуємо на своїх поляк та готуємо для реалізації, — каже Олександр Палайчук. — Площі під озимі культури виділили на рівні минулогорічних показників, не збільшували і не зменшували. Посівну розпочали в оптимальні строки, щоб насіння «почувалося комфортно» і ніщо не заважало йому проростати. Наразі чекаємо на дощ, щоб культура набралася вологи».
У структурі озимого клину найбільше площ виділили цього року під озиму пшеницю, друге місце займає озимий ріпак, на третьому — озимий ячмінь. Усього під озимину господарство заклало більше половини своїх площ, чверть з яких на сьогодні вже засіяли. Завершити осінню посівну кампанію господарство планує у стислі строки, щоб встигнути внести рістрегулюючі засоби та добрива.
Загалом на Вінниччині посівна кампанія стартувала у майже всіх господарствах. За повідомленням Вінницької ОВА, наразі озима пшениця посіяна на 4 % площ, озимий ячмінь — на 1,4 %, а озимий ріпак — на 92 % прогнозованих площ.
Стосовно озимих культур, прогнозована площа під урожай 2025 року – на рівні цьогорічних показників і становить 426 тис. га. В тому числі озимих зернових – 326 тис. га, а озимого ріпаку – 100 тис. га.