До цього острова, що в селищі Ольгопіль Чечельницького району, можна дістатися невеличким вітрильником „Петра і Павла”. Капітаном на судні — Павло Каленич, відомий бізнесмен. Власне, появою на мапі Вінниччини цього острова маємо завдячувати саме Павлу Євгеновичу. Як і його назві – Тузла-два.
— Ольгопіль фактично розташований на кордоні Вінницької і Одеської областей. Тому й острів назвав Тузла-два – він теж прикордонний, — пояснює Павло Каленич.
— Тут можна проводити переговори і про газ, і вирішувати інші важливі питання, — сміється Павло Євгенович, а серйозно додає… – Ось нещодавно на острові було спільне засідання районних і обласних енергетиків…
Площа вінницької Тузли — 700 квадратних метрів. Щоб його насипати, каже Павло Євгенович, знадобилося 2000 тонн землі. Аби острів не «розповзався», його підмурували. Навколо ж – на 70 гектарів – плесо озера. Крім як вітрильником, до острова можна дістатися і маленьким поромом. До машинних скатів зверху приєднані дошки. Стаєш на них, тягнеш за канат,- і попливли! На острові є дерев’яний будиночок з усіма зручностями, телефоном, туалетом і гарячою водою. Поряд – альтанка з очерету. Є українські тини, ростуть мальви. Є і віз, на якому грають музики.
Щоранку на острові піднімають прапори України і Ольгополя. До слова, прапор Ольгополя розроблений за участі Павла Каленича. Власне, пан Каленич робить чимало для збереження історії рідного краю та підняття духу патріотизму. І не тільки тим, що збирає історичні дані про малу батьківщину і колекціонує місцеву символіку.
Найперше – успішна діяльність його підприємства. Діти працівників підприємства у дитячий садочок ходять безкоштовно. А ще при господарстві організовано народний хор.
До слова, любити українську землю пан Каленич вчить в прямому розумінні слова. Ну в кого ще у господарстві чорношкірі студенти прополювали буряки? А нещодавно на вінницькій Тузлі проходили практику по ландшафтному дизайну й студенти із Франції.
— Острів проектувався саме в подільському стилі, — розповідає ландшафтний дизайнер Сергій Хоменко, автор проекту острова. – У нас прекрасна природа і давні традиції прикрашати обійстя, але чомусь чітко визначеного стилю немає. Тож під впливом вражень від цього острова і народилась ідея виділити подільський стиль в окремий стиль ландшафтного дизайну.