Сім років тому тут встановили пам’ятник Пушкіну. Пан Павло тоді зізнавався, що йому прикро від того, що першим відкрили пам’ятник російському, а не українському генію літератури. Він звернувся до скульптора Миколи Крижанівського, який викував постать Пушкіна з міді, з проханням продовжити співпрацю. Таким чином тепер Ольгопіль має ще дві скульптури – Великого Кобзаря і його Катерини.
З їх появою роль Пушкіна стала незавидною у цій композиції. Таку думку висловив у розмові з журналістами автор скульптур Микола Крижанівський.
Коли скульптор Крижанівський створював композицію Шевченка і Катерини, десятки разів переглянув живописну роботу Тараса Григоровича. Мова про його ілюстрацію до поеми «Катерина».
Скульптор Микола Крижанівський розповідає: "Скільки разів не дивився на малюнок Шевченка, стільки ж бачив на місці солдата-москаля, який тікає від зґвалтованої Катерини, зображення Пушкіна. Вся композиція побудована на одній лінії. Шевченко з сумом дивиться на свою героїню, а далі видно постать Пушкіна. Такий сюжет, що вдієш. Внизу на пам’ятнику слова Кобзаря "Кохайтеся, чорноброві…."
Павло Каленич виношує плани створити в Ольгополі площу Поетів. Місце дозволяє додати ще низку скульптур. Площа дуже гарна. Центр села, сквер, завжди людно. Ще буде радитися з відомими літераторами, з якими має тісні контакти, хто, на їхню думку, міг би доповнити уже встановлені постаті.
"Моя пропозиція, - каже скульптор Крижанівський, - виготовити пам’ятники борцям за волю України. Це могли бути наші земляки - Василь Стус, Михайло Коцюбинський, Степан Руданський. Прекрасне сузір’я! Але вирішувати господарям села, його жителям".