АФ «Ольгопіль» нарощує матеріально-технічну базу та збільшує елеваторні потужності
Агрофірма «Ольгопіль» останнім часом активно інвестує в нарощення матеріально-технічної бази, збільшення елеваторних потужностей і перехід на відновлювальні джерела енергії, що особливо актуально на фоні підвищення ціни на газ.
Як каже засновник і керівник Агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич, у 2020 році підприємство встановило сонячну електростанцію, завдяки чому всі об’єкти насіннєвого комплексу господарства забезпечені власною електроенергією. Також агрофірма додала ще два 6-тисячних силоси, таким чином збільшивши потужність елеватора для одночасного зберігання до 34 тис. тонн. Крім того, господарство має в розпорядженні складські приміщення без механізації, розраховані на 10–12 тис. тонн. А минулого року господарство ввело в експлуатацію зерносушарку потужністю 400 т Bonfanti, яку встановили на базі ФГ «Роксана-К» (структурний підрозділ). Поруч із нею звели складське приміщення місткістю до 10 тис. тонн зерна.
«Що стосується питання оновлення технопарку – на особистому контролі тримає головний інженер агрофірми Володимир Халус, – каже Павло Каленич – Щороку після завершення сезону головний інженер агрофірми здійснює моніторинг техпарку, – розповів Павло Каленича. – Що це дає? По-перше, ми знаємо, які агрегати потребують поточного чи капітального ремонту По-друге, розуміємо слабкі місця і можемо запобігти зношенню конкретних деталей чи техніки. По-третє, це ведення обліку й оновлення технопарку».
До прикладу, торік агрофірма придбала трактор John Deere серії 8R, який можна застосовувати для оранки, дискування, сівби, культивації, поглиблення орного шару та розпушування ґрунту. Перед жнивами закупили найновіший на ринку України комбайн New Holland CR 9.80. Крім того, 7-метрову дискову борону Kverneland, що здатна максимально якісно проводити дискування від 3 мм до 15 см глибиною. На часі – закупівля сівалки точного висіву HORSCH Maestro, кукурудзяної жатки та бензовозу для заправляння техніки безпосередньо в полі. А потужний автопарк вантажних автомобілів КАМАЗ і DAF дозволяє закрити низку логістичних питань у ланцюжку «поле – господарство – клієнт». Допомагають також у роботі й власні навантажувачі. Так, наявність укомплектованого техпарку дозволяє щодня приймати з поля близько 1,5 тис. тонн зерна.
За матеріалами: https://agrotimes.ua/