Агрофірма «Ольгопіль» налагоджує співпрацю з освітніми закладами
Днями на базі Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету відбулося методичне об’єднання за участі директорів з виробничої роботи профтехзакладів. Головною темою обговорення стало впровадження дуальної освіти, яка передбачає 70 % практики на виробництві та 30 % здобуття теоретичних знань. А для цього потрібні виробничі площадки, тому до обговорення запросили представників провідних підприємств регіону. Серед виробників був і керівник агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич. Він висловив своє бачення щодо впровадження дуальної освіти.
«Ми зацікавлені у тих кадрах, які гарно знають теорію, в яких горять очі, які хочуть робити гарну справу і працювати на формування свого авторитету. Вчитися на практиці – це найкращий варіант для здобуття навичок, які необхідні для роботи. Практика – це не канікули, а набуття досвіду, який знадобиться молодим людям при працевлаштування. А якщо вони гарно зарекомендують себе, то й місце роботи матимуть одразу після закінчення навчання, бо молодим і кваліфікованим кадрам на виробництві завжди раді».
Павло Каленич додав, що маючи досвід співпраці з освітніми закладами, зокрема з Технологічно-промисловим коледжем Вінницького національного аграрного університету, він підтримав концепцію про тристоронню угоду між усіма учасниками дуальної освіти. А це означає, що агрофірма «Ольгопіль» стане господарством, на базі якого студенти ТПК ВНАУ матимуть можливість пройти виробничу практику.
Відкритий діалог між виробничниками та освітянами довів, що є багато проблем в становленні майбутнього фахівця. Та, як відзначив ректор Вінницького національного аграрного університету Віктор Мазур, лише плідною співпрацею можна досягти успіху та прийти до спільної мети.