Головний агроном АФ «Ольгопіль» Іван Діхтяр розповідає, що протягом останнього десятиліття суттєво зросла кількість хвороб та шкідників ріпаку. Якщо колись вистачало однієї комплексної обробки на період вегетації, то в наш час аграріям необхідно провести мінімум 5-7 таких захисних обробок.
Іван Діхтяр каже, що восени, коли ріпак увійшов у фазу 5-6 листків, вносять фунгіцид Фолікур®. Цей препарат інгібує ріст рослин, захищає від низки хвороб і фактично допомагає підготувати рослини до зимівлі. Кратність обробок, за словами головного агронома, напряму залежить від погодних умов, строків посіву та стану озимого ріпаку.
«Потрібно дуже пильно стежити за поширенням шкідників на озимому ріпаку. Буває так, що в стеблі приховані хоботники, ріпакові квіткоїди та безліч інших комах в один момент можуть налетіти і пошкодити стебло чи бутони рослин. У цьому випадку необхідно працювати не лише інсектицидами, а й проводити обробку фунгіцидами, щоб убезпечити озимий ріпак ще й від супутніх хвороб», — застерігає головний агроном господарства.
У період цвітіння проти ріпакового квіткоїда, насіннєвого прихованого хоботника, ріпакової галиці та попелиць озимий ріпак в «Агрофірмі «Ольгопіль» обробляють препаратом Біскайя®. А захист від хвороб Іван Діхтяр планує проводити за допомогою препарату Пропульс®.