Ріпак – це культура яка приносить перші гроші господарствам, бо високо цінується на ринку. Але, як каже директор АФ «Ольгопіль» Павло Каленич, культура ця досить вибаглива. З нею може справитись далеко не кожний агроном, адже вона має норовливий характер і ніколи не дає гарантію, що ріпак переживе зиму, бо система захисту і живлення досить складна і коштовна.
«Але якщо аграрій зуміє подружитися із ріпаком озимим і налагодити систему вирощування, то він вже ніколи від нього не відмовиться, бо його вирощування, бо в агрономії – це високий пілотаж», – відзначає Павло Каленич.
Площа озимого ріпаку на полях агрофірми «Ольгопіль» складає 858 га. Підприємство має увесь набір техніки, щоб витримати ті норми, які потрібні для вирощування цієї вибагливої культури. Середня врожайність цього сезону склала 3,5 т/га, що на 5 % вище, ніж торік. Досягти такого результату вдалося завдяки ретельній технології вирощування цієї культури.
«Своєчасно захищати культуру від хвороб і шкідників – це найголовніше завдання. Адже протягом останнього десятиліття суттєво зросла їхня кількість. Якщо колись вистачало однієї комплексної обробки на період вегетації, то в наш час аграріям необхідно провести мінімум 5–7 таких захисних обробок, – розповідає головний агроном «Агрофірми «Ольгопіль» Іван Діхтяр. – У цьому випадку необхідно працювати не лише інсектицидами, а й проводити обробку фунгіцидами, щоб убезпечити озимий ріпак ще й від супутніх хвороб».
Він додає, що осіння посівна-2018 ознаменувалася посухою і аграрії буквально «ловили момент», щоб посіяти озимі культури. Зате весна і літо 2019 були щедрими на опади, що змусило корегувати системи захисту сільгоспкультур через поширення хвороб і шкідників. Але при правильній технології вирощування «приручити» можна таку норовливу культуру, як ріпак і вона віддячить за турботу гарним врожаєм.