За яких умов вигідно вирощувати насіння для власних потреб, секретами ділиться агроном з насінництва АФ «Ольгопіль» Микола Кіпайкін
Агрофірма «Ольгопіль» була атестована як елітне насіннєве господарство ще у 2008 року. З року в рік підприємство доводить, що насіння, яке вирощується для реалізації на полях агрофірми, – одне з найкращих за своїми показниками. Адже при підготовці насіння і доведення його до посівних кондицій витримуються усі сучасні технології. Такі можливості підприємство має завдяки насіннєвому завод, на якому функціонує сучасне обладнання провідної німецької компанії «Petkus Technologie GmbH».
Завдяки насіннєвому заводу, як розповідає агроном з насінництва АФ «Ольгопіль» Микола Кіпайкін у своїй колонці на AgroTimes, господарство має можливість вирощувати і доводити до посівних кондицій власне насіння. На додачу, на полях агрофірми щосезону виділяються площі під демоділянки, що дозволяє перевіряти на сортові та посівні якості насіння, яке пройшло адаптацію в умовах вирощування тієї чи іншої зони.
«Вирощувати насіння для власних потреб доцільно, якщо в обробітку господарства понад 1 тис. га. А ось господарствам з невеликою кількістю землі буде вигідніше придбати готову продукцію посівного матеріалу, оброблену фунгіцидами, інсектицидами та стимуляторами росту», – розповідає Микола Кіпайкін.
Він додає, що головне завдання у вирощуванні насіння – досягти маси тисячі насінин, схожості, високої енергії проростання. Тому найперше, що необхідно – це спеціальне обладнання для його очищення й доробки. За його словами, таке обладнання на українському ринку пропонують різні виробники, воно є різної якості й, відповідно, різної вартості, так що можна обрати для себе оптимальний варіант.
«Очищене, відкаліброване насіння дає змогу сіяти з меншими нормами й отримати гарний результат. В іншому ж разі норми доведеться збільшувати і це вже буде затратно, а результат – сумнівним», – резюмує фахівець.
Тому Микола Кіпайкін радить не заощаджувати на якісному посівному матеріалі. Каже, що можна змінювати способи обробітку ґрунту й набір культур у сівозміні, оптимізувати системи підживлення й захисту… А ось на чому заощадити найважче або й неможливо – це якісний посівмат. Адже саме від якості насіння залежить майбутній урожай.
За матеріалами: AgroTimes