Соя цінна кормова культура. Вона має також велике агротехнічне значення, бо засвоює азот з повітря, залишаючи після себе 60-90 кг/га біологічно фіксованого азоту та очищає поле від бур'янів. Після збирання сої на одному гектарі залишаються поживні речовини, еквівалентні внесенню 15-20 т/га гною. Тому соя є добрим попередником для зернових та інших культур.
Посіви сої як вітчизняні, так і в Європі щороку динамічно збільшуються, що свідчить про усвідомлення аграріями її перспективи та економічної переваги. Посилення уваги до цієї культури та, відповідно, збільшення площ посіву сої — позитивна тенденція для рослинницької галузі, оскільки, завдяки своїй можливості зв’язувати атмосферний азот, соя більшою мірою забезпечує захист навколишнього середовища.
До того ж відбувається додаткове живлення соєвих рослин азотом завдяки сполукам атмосферного азоту і поглинанню мінерального азоту із землі, що дає змогу зменшити внесення синтетичних добрив під посіви сої. Діяльність коренів і бульбочкових бактерій сприяє тому, що після збирання сої грунт залишається в пухкому стані, тож культура поліпшує грунтову структуру, а отже, покращує його фізичні і хімічні властивості. Більше того, якщо після сої в сівозміні культивують зернові культури, то збільшується їхня врожайність.
Це зумовлює її переваги та привабливість у сівозміні зернових господарств порівняно з іншими культурами. Відмічені позитивні аспекти вирощування сої є яскравим доказом того, що вона є економічно вигідною культурою та користується постійним попитом на світовому ринку.
Також до «плюсів» вирощування сої можна віднести ефективне та широке використання її насіння в харчовій промисловості.
Фізіологія та біологічні особливості сої дають змогу збирати врожай комбайновим способом. Усі сорти сої характеризуються дружним, майже одночасним, достиганням бобів, стійкістю до посухи, вилягання та осипання зерна з бобів. Короткий період вегетації сприяє проведенню збиральних робіт в оптимальні строки, фактично — в кінці серпня або на початку вересня, коли ще зазвичай триває суха та тепла літня погода. Це важливий нюанс за нинішньої енергетичної кризи, оскільки не потрібно вдаватися до досушування зерна сої. Такі терміни достигання та збирання врожаю дають можливість завчасно провести підготування грунту під висів.
Урожайність зерна сої сягає 26–32 ц/га. Генетичний потенціал урожайності зерна може становити 34–38 ц/га на полях навіть без зрошення.
АФ «Ольгополь» пропонує сільгоспвиробникам насіння якісних, високоврожайних сортів сої, що характеризуються підвищеною озерненістю бобів і високим генетичним потенціалом продуктивності рослин. Вони стійкі до вилягання, розтріскування бобів і висипання насіння, мають високу польову стійкість до комплексу хвороб і підвищену стійкість до посухи.