Масштабний бізнес форум за участі товаровиробників Вінниччини відбувся на базі АФ «Ольгопіль»
30 листопада на базі Агрофірми «Ольгопіль» зібралися представники бізнесу та органів влади. Приводом для зустрічі стала панельна дискусія «Партнерство влади та бізнесу, для підтримки агросектору в умовах кризи». Її зініціював агрокластер «Дністер» у межах програми #EU4Business за фінансування ЄС та Німеччини.
Спершу агровиробники, підприємці з галузей виробництва агропродукції і добрив, представники місцевої влади та представники наукових установ відвідали виробничі потужності підприємства «Villa Milk», що в селі Каташин. Під час візиту вони ознайомилися із сучасними технологіями тваринництва та молокопереробного виробництва. Крім того, продегустували молочну продукцію і дізналися про її переваги.
Після так би мовити практики на виробництві учасники перейшли до жвавого обговорення перспектив розвитку аграрної сфери Вінниччини в умовах повномасштабної війни.
«Ця панельна дискусія дала можливість висловитися представникам малого бізнесу, які найбільше відчувають на собі виклики сьогодення. Представники влади мали змогу почути проблеми та пропозиції підприємців, – відзначив президент ГС «Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» Сергій Татусяк. – Крафтове виробництво, кооперативи, субсидіювання підприємств та перспективи розвитку - це далеко неповний список тем, які обговорювались під час панельної дискусії. Подібні заходи дають можливість знаходити нові шляхи до співпраці та спільного розвитку аграрного сектору Вінниччини та усієї України».
Директор СТОВ Агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич вказав на важливість партнерства влади та бізнесу задля вирішення суспільно значимих питань, особливо зараз, коли агробізнес підтримує не лише соціальну сферу на селі, але й українську армію на фронті.
«Наше господарство після реорганізації колгоспів зуміло зберегти цілісність земельного та майнового комплексу та розширити його. Зараз маємо чотири структурні підрозділи, які господарюють на землях у різних громадах, але кожну з них підтримують, – зазначив Павло Каленич. – Так, ми дружимо з представниками наукової сфери, стараємося впроваджувати нові технології у себе на виробництвах, розвивати господарство, але і про село не забуваємо. Впевнений, що українська нація стане сильною тоді, коли ми сформуємо сильне село, над чим нам усім слід працювати».
В онлайн-форматі до обговорення приєднався перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Заступник міністра розповів про державні програми, які впроваджують для підтримки аграрної сфери України
Панельна дискусія стала можлива за рахунок гранту на системну підтримку малого і середнього підприємництва в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини.