Підбиваємо підсумки сезону цукрового буряка – 2022
Через війну в Україні посівні площі під цукровий буряк зменшилися. Однак цьогорічну врожайність коренеплодів можна характеризувати, як високу. Вона майже досягнула рекордного показника за останні 5 сезонів, який був у 2018 році, пише Kurkul.com. Підвищена врожайність спостерігається і в СТОВ АФ «Ольгопіль», де цього року цукровий буряк вродив значно краще, ніж минулого. Торік господарство отримало 60 т/га, а цього — 74 т/га. Головний агроном АФ «Ольгопіль» Іван Діхтяр прокоментував для https://kurkul.com/, як вдалося досягти високої врожайності коренеплоду та чи стане ця культура знову стратегічною для господарства.
«Під цукровий буряк ми заклали 85 га. Посіяли два гібриди французької селекції, які вирощуємо вже другий рік поспіль. Форма кореня і потенціал врожаю задовольняють», – каже Іван Діхтяр.
Цукровий буряк дуже вимоглива культура та потребує особливих підходів. При вирощуванні необхідно витримувати «харчовий режим» та своєчасне підживлення. На початку вегетації рослин в господарстві обов’язково проводять розпушування міжряддя та підживлюють аміачною селітрою. Також дотримуються сівозміни».
«Нам цікаво вирощувати ці коренеплоди, бо коли експериментуєш і бачиш результат, то відчуваєш свій професіоналізм. Цукровий буряк для аграріїв «вищого пілотажу». Саме тому — це улюблена культура нашого директора Павла Каленича», — додав Іван Діхтяр.
Господарство реалізовувало коренеплоди на Крижопільський цукровий завод, звідки отримує цукор. Вартість його за тонну склала 27 тис. грн. Така ціна тим затратам і собівартості вирощування, які є в цьому році. Агрофірма обмінює коренеплоди на цукор, щоб роздавати пайовикам. Та у наступному сезоні збільшувати площі не планує, але й не відмовиться від вирощування коренеплодів, бо ця культура має бути на українських полях, зокрема Вінниччини, яка має зберегти статус цукрового Донбасу.
Детальніше: https://cutt.ly/v0ztzGX