Агрофірма «Ольгопіль» долучилася до урочистостей з нагоди 75-річчя Національного музею-сабиди Миколи Пирогова
Робота з людьми і для людей – таку філософію сповідує керівник Агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич. За таким принципом вже понад 20 років працює підприємство і його структурні підрозділи. Адже бізнес повинен розвиватися в гармонії з красою, культурою і духовністю. Тому у силу можливостей господарство постійно реалізує соціально-культурні проєкти як в громаді, так і за її межами. Так, з нагоди 75-річчя Національного музею-садиби Миколи Пирогова за підтримки АФ «Ольгопіль» світ побачив новий історичний альбом про діяльність закладу. Крім того, під час ювілейних урочистостей агрофірма придбала для музею-садиби бахіломат, який полегшить дотримання чистоти у приміщеннях. Сертифікат на його придбання директору закладу Олександру Турському вручала у ході урочистостей заступниця директора СТОВ АФ «Ольгопіль», директор СТОВ «Ольгопіль – К» Роксолана Цвігун.
«Не дивно, що з часу відкриття і до сьогодні Національний музей-садибу Миколи Пирогова відвідали майже 9 мільйонів екскурсантів із 185 країн світу. Адже подібного закладу немає у світі, – відзначила Роксолана Цвігун. – Дякую працівникам музею за те, що бережуть історію і дбають про те, щоб він завжди був сучасним і цікавим не тільки для фахівців від медицини, а й для усіх відвідувачів. Довгоочікуваної Перемоги Україні і особистих перемог кожному з вас».
Під час заходу всі присутні висловили найщиріші побажання та переконання в тому, що Національний музей М.І. Пирогова завжди був, залишається і буде надалі туристичним магнітом Вінниччини.
Музей-садиба Миколи Івановича Пирогова був відкритий 9 вересня 1947 року у його колишній садибі Вишня. Подію приурочили до 100-річчя з дня застосування Пироговим ефірного наркозу на полі бою. Одночасно на території садиби був відкритий пам'ятник вченому. На сьогодні об’єктами музейного комплексу є півтораповерховий будинок і аптека, які споруджені М.І. Пироговим у 1866 році, та церква-некрополь, будівництво якої завершено у 1885 році. З 1882 року тут спочиває набальзамоване тіло М.І. Пирогова.