Агрофірма «Ольгопіль» приступила до збору соняшника
Запорукою якісного та ефективного збору врожаю є наявність сучасної техніки та злагоджена робота професіоналів своє справи. Про це добре знають в Агрофірмі «Ольгопіль». Тому під час жнивної кампанії ефективно використовують і перше, і друге. Але «живуть у полі» механізатори, коли триває збір стратегічних культур для господарства. Зокрема таких, як соняшник. Попри те, що у цьому сезоні Агрофірма заклала під цю культуру не велику площу: 838 га, соняшнику приділяють важливу увагу. Адже реалізується він на внутрішньому ринку, тобто йде на виробництво української олії.
«Ми зацікавлені у тому, щоб тримати марку. Тому навіть товарне насіння має відповідати усім стандартам, – відзначає агроном з насінництва АФ «Ольгопіль» Ніна Шастун. – Після збирання соняшнику, культура відправляться на елеватор агрофірми «Ольгопіль». Там соняшник підсушують, чистять і перевіряють за всіма якісними показниками, у тому числі на вміст олії. Для цього у господарстві діє власна лабораторія, а потужність елеваторних комплексів складає майже 50 тисяч тонн.
Українське сільське господарство працює і вдень, і вночі. Торік господарство вийшло на гарні показники врожайності, попри війну та економічні виклики. Так планує і цього року. Адже з року в рік господарство віддає перевагу високоолеїновим гібридам швейцарської компанії Syngenta, які демонструють стійкість до посухи і високу врожайність.
Як повідомляли раніше, під ранні ярі культури в господарстві заклали цього року невеликі площі, більшу частину займає горох, а ось пізні ярі зернові – це стратегічні культури для агрофірми, тому для кукурудзи відвели 798 га, а соняшник зайняв 838 га. Не забули у господарстві і про цукрові буряки. Під коренеплоди виділили площу у 149 га. Крім того, заклали демоділянки, на яких представлені 7 гібридів цукрового буряка від компаній KWS та Florimond Desprez. Наразі всі посівні роботи на полях завершенні, триває підживлення і догляд за культурами.