Уперше на базі фермерського господарства «Роксана – К», що розташоване у селі Мельниківці Немирівського району, відбувся регіональний День поля. Науково-практичний семінар зібрав понад 120 керівників та агрономів сільськогосподарських підприємств Вінниччини. Ініціатором його проведення виступила , яка включає в себе два насіннєвих бізнеси – це бренди Brevant та Pioneer.
Учасники семінару мали можливість ознайомитися з гібридами кукурудзи та соняшнику, які добре себе зарекомендували в умовах Вінницької області. Вони отримали від фахівців професійну консультацію щодо строків їх посіву і технології вирощування, зокрема правильного підбору гібридів з відповідним ФАО. Окрім цього, дізнатися про ефективні рішення в системі захисту польових культур від компанії Corteva Agriscience.
«Для сільськогосподарського виробників ми презентували засоби захисту рослин, які продукуємо в полях. І дві лінійки насіння – кукурудзи та соняшнику, – розповів регіональний керівник західного регіону бренду Pioneer Роман Добрянський. – Для семінару обрали фермерське господарство «Роксана – К» не випадково, адже це прогресивне і інтенсивне підприємство, яке з року в рік має високі урожаї з культур, що ми продукуємо».
На полі фермерського господарства «Роксана – К» представлено 12 гібридів з лінійки Pioneer та 13 гібридів від Brevant. Соняшнику – 13 гібридів, 5 з них належить Brevant, а 8 – Pioneer. Під час перебування безпосередньо на дослідних ділянках спеціалісти продемонстрували агрономічні аспекти вирощування та захисту, а учасники мали можливість поставити запитання безпосередньо та місці та по факту.
«У останні роки особливо критичною виглядає ситуація зі зволоженням. Тому питання про технологічні прийоми, націлені на утримання необхідного рівня врожайності, не зважаючи на погодні умови, викликали живий інтерес аграріїв Вінниччини, – розповідає агроном ФГ «Роксана – К» Андрій Дяченко. – Загалом на полях нашого господарства цього року під кукурудзою 526 га, а під соняшником 79 га. Торік в середньому ми зібрали по 13 тонн з гектара кукурудзи та по 32 центнери з гектара соняшника. Цього року очікуємо отримати не менші показники врожайності».
Усі агрономи і фермери знають, що для успішного ведення сільського господарства треба весь час навчатися, обмінюватися досвідом з колегами та з фахівцями компаній-виробників. Адже щороку в сучасне сільське господарство приходять нові технології, нові сорти та гібриди культур, нові засоби захисту цих культур від хвороб, шкідників та бур’янів, а також нова техніка. У деякій мірі комплексну функцію обміну інформацією та навчання виконують Дні Поля, які дозволяють як почути про новинки, так і обмінятися досвідом з колегами. Тому голова ФГ «Роксана – К» Павло Каленич вирішив, що подібні заходи на базі його господарства мають стати традиційними – умови і місце розташування дозволяють.