Агрофірма «Ольгопіль» отримала подяку за меценатську підтримку від колективу Чечельницького інклюзивно-ресурсного центру
Щоб забезпечити належний супровід дітей з особливими освітніми потребами, більше року тому на базі Ольгопільської школи почав діяти Чечельницький інклюзивно-ресурсний центр. Заклад розташований на першому поверсі і складається із сенсорної кімнати, кабінетів практичного психолога, логопеда та лікувальної фізкультури. Усі його приміщення доступні для дітей з інвалідністю. Відповідно до вимог обладнаний внутрішній санвузол, встановлені широкі дверні отвори, відремонтовані й оформлені просторі кімнати, встановлене сучасне освітлення. Створити комфортне середовище для перебування дітей з інвалідністю центру допоміг керівник агрофірми «Ольгопіль», депутат Вінницької обласної ради Павло Каленич. За що отримав подяку від колективу.
«Павло Каленич неодноразово відвідував наш центр, бачив першочергові потреби, незручності і не залишився осторонь наших проблем. Тепер кожен хто відвідує заклад може побачити його турботу про дітей з інвалідністю, бо фінансова допомога від агрофірми була великою, – розповідає директор закладу Валентина Жукова. – Наш Центр оснащений усіма відповідними засобами – предметно-ігровим, розвивальним та корекційним середовищем. Для малечі спеціально обладнали кімнати, встановлені тренажери. Словом, створені всі належні умови, для того, щоб вони розвивалися і зростали у комфорті».
Валентина Жукова додає, що на державну субвенцію в обсязі 180 тисяч гривень було закуплено мультимедійне обладнання, комп’ютерне обладнання, дидактичні матеріали та необхідні меблі, але для забезпечення системного кваліфікованого супроводу дитини постійно потрібно удосконалюватися і Павло Євгенович жодного разу не відмовив у допомозі.
«За виділені кошти було закуплено необхідне обладнання для кабінету лікувальної фізкультури, зокрема гральний набір, бар’єр для стрибків, гімнастичні палиці, дуги для підлізання, килимок зі слідочками. Для роботи психолога – спеціальний стіл «Квітка» з регулюванням у висоту, для логопеда – трацеподібний стіл з регулюванням у висоту та дзеркало. І все це у той час, коли робилися капітальні ремонти також за фінансової підтримки агрофірми», – резюмує директор.
На сьогодні в Чечельницькому районні в закладах загальної середньої освіти навчаються 405 дітей з особливими освітніми потребами, з них 28 дітей з інвалідністю 6 дітей з особливими потребами навчаються на інклюзивному навчанні в закладах загальної середньої освіти, 10 дітей з особливим освітніми потребами – на індивідуальному навчанні, 1 дитина – в ДНЗ. Фахівці центру докладають максимум зусиль для забезпечення комфорту та динаміки розвитку дитини. Центр покликаний створювати гідні умови навчання та виховання для дітей з особливими освітніми потребами, захищаючи право дітей на якісну освіту, отримання професії та повноцінного суспільного життя.