АФ «Ольгопіль» вже 15 років займається вирощуванням озимого ріпаку, використовуючи широкий асортимент гібридів і приділяючи велику увагу до технологій вирощування. Адже ріпак – це стратегічна культура для господарства, яка приносить перший урожай, а відтак перший прибуток. Щоб отримати запланований врожай, доводиться добре попотіти, каже головний агроном господарства Іван Діхтяр. Головна задача – отримати сходи цієї культури в умовах зони нестійкого зволоження та своєчасно захистити культуру від хвороб і шкідників. Саме цим наразі і займаються в господарстві: проводять моніторинг полів, здійснюють фунгіцидний та інсектицидний захист. Допомагають зорієнтувати у дієвих засобах захисту представники компаній виробників.
«Це колись вистачало однієї комплексної обробки ріпаку, а зараз треба мінімум 5–7 захисних обробок, – говорить Іван Діхтяр. – Шкідники підступні. Буває так, що стеблові прихованохоботники, ріпакові квіткоїди та безліч інших комах в один момент можуть налетіти і пошкодити стебло чи бутони рослин. У цьому випадку необхідно працювати не лише інсектицидами, а й проводити обробку фунгіцидами, щоб убезпечити озимий ріпак ще й від супутніх хвороб», — застерігає головний агроном господарства.
Загалом кратність обробок, за словами головного агронома, напряму залежить від погодних умов та стану озимого ріпаку. Адже для того, щоб господарство змогло виростити на своїх полях хороший урожай та отримати з цього прибуток, потрібно завжди тримати руку на пульсу і щодня бути на полі, тоді поле віддячить гарним урожаєм.
«До кожного поля – індивідуальний підхід, ураховуючи його здоров’я, попередника, набір бур’янів, – резюмує Іван Діхтяр. – Треба розуміти, що загрожує конкретній культурі, і прогнозуючи можливі загрози – відповідно, будувати стратегію обробітку та вибирати препарати. Тоді й поле віддячить і господарство результат від урожаю матиме».
Іван Діхтяр відзначає, що останні зміни агрокліматичних умов сприяють стрімкому поширенню багатьох фітопатогенів, відтак сільгоспвиробники повинні максимально захищати рослини на полях. Відмова від повноцінного фунгіцидного, гербіцидного й інсектицидного захисту — це «шлях у нікуди».