На базі ФГ «Роксана – К», яке є структурним підрозділом Агрофірми «Ольгопіль», запрацювала власна лабораторія
Приклад оптимізації й розвитку в умовах сьогодення демонструє невелике фермерське господарство «Роксана –К », яке веде діяльність у селі Мельниківці. Не маючи великого земельного банку, підприємство нарощує виробничі потужності: торік запустило в експлуатацію власну енергоефективну сушарку, облаштувало сучасні складські приміщення, а цієї осені відкрило лабораторію для перевірки зерна, яке подається з поля.
Попередній аналіз зерна на вологість, зокрема кукурудзи, був просто необхідний, пояснює агроном ФГ «Роксана – К» Анатолій Жовнір. Адже це дозволяє швидко визначити, чи потребує партія сушіння задля якісного зберігання.
«Зараз завершуємо збір кукурудзи на зерно. Завдяки лабораторії можемо визначити вологість, сміттєву і зернову домішки. Для пшениці, жита та ячменя маємо аналізатори, які показують білок, клейковину, натуру. Окремо маємо експрес-аналізатори вологи, який видає результат протягом хвилини. Засипаєш зерно і отримуєш показник. Він звичайно з похибкою, але дозволяє зорієнтуватися, яким буде подальший маршрут привезеного з поля зерна», – каже Анатолій Жовнір.
Аналіз у господарстві роблять на кожну партію, яка надійшла з поля. Сушать зерно власними силами, за допомогою сушарки Bonfanti, яка працює на соняшникових пелетах, що дозволяє як зекономити, так і подбати про навколишнє середовище, адже викиди на порядок менші. Її потужність 400 тонн на добу, це дозволяє і своє зерно привести до належного стану і запропонувати послугу лабораторного аналізу і зерносушіння колегам-фермерам, що сприяє додатковим надходження до бюджету господаства.
Як вже повідомляли http://olgopol.com.ua/posts/sushyty-i-zberihaty, придбання та запуск зерносушарки, яка почала працювати минулого року, стали ключовим елементом створення потужного зернозберігального комплексу в господарстві. Адже поруч із зерносушаркою було збудоване складське приміщення, яке одночасно може вмістити до 10 тисяч тонн зерна.