Чому 70 % кукурудзяних площ в агрофірмі «Ольгопіль» займає селекція Corteva Agriscience?
Цього року агрофірма «Ольгопіль» дала рекордний старт посівної кампанії – сіяти овес почали ще 20 лютого, чим привернула увагу, як аграріїв, так і журналістів. Не так давно у господарстві побували кореспонденти із журналу «Зерно», які поспілкувалися із керівництвом господарства та дізналися про головні секрети урожайності. Їх досягати агрофірмі допомагають надійні партнери з компанії Corteva Agriscience.
«Ми співпрацюємо з багатьма компаніями – і селекційними, і виробниками ЗЗР, однак якось так складається, що 70 % наших кукурудзяних площ займає селекція саме Corteva Agriscience, а саме – Brevant™ seeds, – відзначає директор АФ «Ольгопіль» Павло Каленич. – У нас крайня південна точка Вінницької області, де вологи обмаль, однак ми поставили перед собою завдання мати врожайність на круг у заліку – не менше 10 т/га. І ми з цим справляємося здебільшого завдяки селекції Corteva Agriscience. Для кукурудзи найважливішими є три чинники: генетика, пожива і волога. У стабільності потенціалу Corteva ми переконалися, хоча постійно випробовуємо й будьякі новинки від інших компаній, живленням забезпечуємо надійно – азотні, фосфорні, мікродобрива, цинк тощо. Кукурудза, як на мене, це майже «корова»: належно годуєш, маєш належний і результат».
Не так давно господарство придбало американське спеціальне обладнання YDrop, яке планують встановити на самохідний обприскувач для підживлення кукурудзу КАСами у пізніші фази. Обладнання дасть змогу в майбутньому ще й фунгіцидами обприскувати все стебло кукурудзи у будьяку фазу. Поки що агрофірма на кукурудзі фунгіциди не застосовує, але рано чи пізно доведеться. Наразі з вирішальним для посіву кукурудзи є стримувальний чинник – волога. Тому, аби її «впіймати», ту, що ще є в ґрунті, кукурудзу господарство сіятиме на декаду раніше звичного, орієнтовно – з 1 квітня. Звісно, якщо погода так «шептатиме» і далі, каже Павло Каленич.
«Невідомо, як потім з опадами буде. Однак, що сухий сезон не мине, це очевидна реальність: чотири з п’яти років потрібної вологи ми не маємо, – продовжує Павло Євгенійович. – Насінням Brevant™ seeds користуємося давно і стабільно. Ці гібриди цікаві насамперед високим потенціалом урожайності та гарною вологовіддачею. Я вже говорив, що менше 10 т/га ми не маємо, було 11–12 т/га, а то й вище –у Немирівському районі, північнішій зоні, де теж наше господарство».
Головний агроном АФ «Ольгопіль» Іван Діхтяр каже, що насправді, такий показник у цій зоні – це доволі суттєвий результат. Сусіди майже поруч – Балтський район, Одещина – радіють і 5 т/га кукурудзи.
«Ми добре знайомі з гібридом ДА Сонка, останнім часом у нас домінує МТ Матадо, ФАО 380 – доволі високе для нашої зони, – доповнює розповідь Іван Діхтяр. – І якщо загалом стандарт густоти для гібридів Brevant™ seeds – 80 тисяч, то цей гібрид загущення не любить, за посівної густоти 70, а до збирання – 60 тисяч рослин на гектар у нього краща врожайність і вища репродуктивна здатність. Гібрид надзвичайно пластичний, придатний до ранньої сівби, не боїться весняного холоду, з дуже потужним і виповненим до верхівки качаном. Це, мабуть, най більший качан з усіх, що є на ринку: до 50 зерен у ряду і до 900 зернин у качані! Аби такий качан сформувався і не треба стебла загущувати. Ну і звісно, він нам підходить через те, що ідеально витримує посуху».
Ще велика перевага гібридів Brevant™ seeds – їх волого віддача: одна справа сушити кукурудзу з вологістю 28–24 %, інша – з 17–18 %, віздначають у господарстві.
За матеріали журналу «Зерно», № 2, 2020