Хороший господарник не має права ризикувати, вродить буряк чи не вродить, він не має права на помилку. Тому він таким чином впроваджує технологію вирощування, щоб кожна операція була заздалегідь спланована, відбувалася у певні терміни та за певним регламентом.
Так планова потреба цукрового буряка в поливі близько 5000 м3/га за сезон (протягом сезону обсяги коригуються залежно від погоди). Сходи краще отримати за рахунок природної вологи грунту. А далі – полив за поливом, починаючи з дози 100-200 м3/га за раз і закінчуючи 400-500 м3/га.
Окрім самого факту зрошення значення має, як воно здійснюється. Дощування – на практиці єдино можлива технологія зрошення цукрових буряків, бо краплинні системи занадто дорогі в обслуговуванні. Крім того, дощування рятує від повітряної посухи. Щоправда, не абсолютно: корінь буряка повинен досягти глибини 1,5 м. Інакше буряк росте, поки поливаєш, а щойно полив припиняється – починає в’янути.
Сівозміна майже скрізь 4-пільна. Попередники – пшениця, кукурудза, соя. Дві останніх культури також зазвичай виступають і наступниками. Сівба буряка по буряку на невеликій ділянці відразу ж призводить до суттєвого недобору врожаю попри післядію великої дози добрив. Наприклад, комплексних добрив – 200-250 кг/га. Зокрема, щороку вносити калій, хоч аналіз показує, що в грунті й так багато цього елементу. Але засвоюється він рослинами з добрив набагато краще, ніж з грунту.
До комплексних добрив додається внесення 100-150 кг/га аміаку в вологий грунт. Обов’язково підживлюють буряк також сіркою (зазвичай у складі сульфату амонію) та бором. А роль органічних добрив грає висіяна після озимої пшениці яра гірчиця, сходи якої прискорюють поливом.
Мікроелементи додають 5-7 т/га врожайності і до 1% цукристості. Як показали досліди, мікроелементи ефективніше вносити по листу.
Ще одна речовина, яка обов’язково вноситься на поля, - фосфогіпс (мінімум 4 т/га кожні 2-3 роки): склад води в Інгульці такий, що при поливі нею грунти потроху засолюються.
Нема нічого дивного в тому, що така інтенсивна технологія вкупі з дощуванням сприяє не тільки цукровому буряку, а й усьому, що живе на буряковому полі: грибам, комахам, бур’янам. Тому за сезон буряки обробляють 10 разів, і ввесь час баковими сумішами, тобто принаймні двома препаратами одночасно. Лише гербіцидних обробок 5, бо на дощуванні бур’яни проростають протягом усього сезону вегетації буряка, який триває з квітня по жовтень-листопад. Доводиться вносити різні гербіциди: і грамініциди, і проти дводольних, і проти осоту й молочаю. Від гербіцидів страждає й культура, особливо така ніжна, як цукровий буряк. Як показав досвід, найбільш м’яку серед гербіцидів дію на буряки показують препарати бетанальної групи.
Ще один секрет високих урожаїв буряка – ретельна обробка грунту. Після оранки відбувається ще 4-5 обробіток грунту. Також вибір між оранкою чи глибоким розпушуванням залежить від історії поля, від того, чи орали в попередні сезони і скільки років поспіль (тобто, чи сформувалася плужна підошва).
Після глибокого розпушування обробітків грунту трохи менше. Але все одно культивацій багато: 1, а на деяких полях – 2 восени, потім закриття вологи і 2 культивації навесні.
Увесь цей комплекс заходів дає змогу виростити просто велетенські солодкі корені.