Як Агрофірма «Ольгопіль» розширює спектр медичних послуг для громади
В Ольгополі, що на Вінниччині, сільську амбулаторію взявся відновлювати місцевий господарник Павло Каленич. Донедавна там діяла дільнична лікарня. Її побудували ще 1913 року коштом місцевого земства. Заклад пережив усі війни – Першу світову, Громадянську, Другу світову, періоди відбудов та перебудов, але нинішня медична реформа вирішила його зачинити. Причина: завелике приміщення площею в 200 кв. м, яке недоцільно було утримувати. Оскільки в селі мешкає понад три тисячі людей, Павло Каленич вирішив узяти лікарню на баланс господарства й відремонтувати її для людей.
Зараз ремонті роботи наближаються до завершення. Усі кабінети укомплектовані меблями та необхідним устаткуванням, у приміщені нова котельня, вісім туалетів, душові, сучасне обладнання, власна лабораторія і навіть стоматологічний кабінет. На одне устаткування для нього меценат витратив 450 тисяч гривень, а працює там молодий спеціаліст – лікар-стоматолог Віталій Ярославський. Він надає послуги на приватних умовах.
«Не кожна клініка обласного центру має такий кабінет та обладнання, як у нас. Нове стоматологічне крісло, рентгендіагностика без опромінення ротової порожнини, внутрішньоротова камера – все це придбала агрофірма «Ольгопіль». Це ніби такий собі старт для розвитку власної справи, – відзначає Віталій. – У такий спосіб зацікавлюють молодих спеціалістів можливістю почати працювати в селі. Я погодився, адже умови тут на порядок вищі, аніж у стоматологічних клініках Вінниці. Надаємо всі послуги, крім ортодонтичних. Пацієнти задоволені, а це – головний результат для лікаря».
У планах Павла Каленича – обладнати реанімацію, дитяче відділення і знайти кваліфіковані кадри. Зацікавлювати таких спеціалістів агрофірма планує комфортними умовами праці й готовою квартирою у 80 кв. м. Помешкання розташоване у приміщенні лікарні з окремим входом. Перед тим, як за справу взялися будівельники, працювали дизайнери. Усі кімнати будуть умебльовані. Тобто готова квартира під ключ – вселяйся, живи і працюй.
«Коли повністю завершимо ремонт закладу і проведемо благоустрій — з місцями для паркування, ландшафтним дизайном, зонами відпочинку, будемо вирішувати питання розширення спектра медичних послуг і забезпечення фахівцями, — ділиться думками Павло Каленич. — Нині маємо лікарів лише кількох профілів — терапевт, педіатр, стоматолог, працює лабораторія. Чому б не створити реанімаційне відділення? Це ж порятунок життя людини. У критичній ситуації, доки довезуть хворого до лікарні, втрачають дорогоцінний час для його порятунку. А тут все під боком. Ситуація з пандемією коронавірусу змушує всіх нас по-іншому дивитися на медицину. І якщо в селі працює бізнес — він має дбати про громаду».
За матеріалами: day.kyiv.uа