Агрофірма «Ольгопіль» для зберігання зерна використовує тільки сучасне ефективне обладнання
СТОВ Агрофірму «Ольгопіль» добре знають не лише на Вінниччині, а й далеко за межами області. Це господарство відоме своїм насінницьким підрозділом: тут випробовують та розмножують десятки сортів різних зернових та бобових культур вітчизняних та зарубіжних селекційних установ. Крім того, підприємство має власний елеватор з потужностями механізованого зберігання у 34 тисячі тонн.
Паралельно із будівництвом елеваторного комплексу підприємство звело невеличку баштову сушарки, що працює на солярці. А згодом збільшило продуктивність, придбавши шахтну сушарку Бонфанті. Вона, до речі, першою в Україні почала працювати на пелетах. Продуктивність первинного очищення складає 80 т/год, що забезпечується машинами фірм БОЕЗ і КМЗ. Транспортне обладнання для елеватору обрали українського виробництва.
Вибір обладнання у господарстві здійснювався переважно через прямі контакти із виробниками. Наприклад, до другої сушарки висувались наступні вимоги: виробник повинен був бути відомим і досвідченим, з ім’ям. Його сушарки повинні мати позитивні відгуки і рекомендації від українських користувачів. Обов’язковою була наявність рекуперації теплого повітря, щоб зменшити енерговитрати до мінімуму.
Такий перелік умов призвів до зустрічі із Лукою Бонфанті, власником однойменної компанії, який запропонував здійснити прямий продаж від заводу, без посередників. Відмовитись від такої пропозиції було неможливо: так сушарка Бонфанті потрапила до агрофірми «Ольгопіль». В результаті Павло Євгенійович жодного разу не пошкодував, що придбав саме цю сушарку: на зняття 1 тонно-відсотка по кукурудзі витрачається 2,3 кг пелет. За ціни пелет 1–1,5 грн витрати без урахування електроенергії складають 2,3–3,45 грн на тонно-відсоток, що значно вигідніше, ніж користування газом.
Для роботи із твердим паливом поруч із котлом встановили ємність для зберігання пелет. Звідти вони подаються до завантажувальних бункерів котла, і далі в топку. За наявністю пелет у завантажувальних бункерах слідкує відеокамера. Оператору не потрібно ходити і перевіряти, скільки палива залишилось, і чи не пора вмикати транспортер. Він бачить усе з операторського посту і натисканням кнопки керує процесом переміщення палива у завантажувальні бункери.
За матеріалами журналу «Український фермер»