Директор агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич став лауреатом Всеукраїнської премії імені Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» у номінації «За відродження традицій вітчизняного благодійництва».
Письменницький десант відвідав цими днями Ольгополі. Приводом для візиту стала визначна подія – вручення директору АФ «Ольгопіль» Павлу Каленичу Всеукраїнської премії імені Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» у номінації «За відродження традицій вітчизняного благодійництва». Подія відбувалася в актовій залі компанії за участі письменницької спільноти з області – Вадима Вітковського, Михайла Каменюка, Андрія Стебелєва, а також директора департаменту інформаційної політики та зв’язків з громадськістю Вінницької ОДА Світлани Василюк.
Вручав високу нагороду голові агрофірми «Ольгопіль» Павлу Каленичу голова комітету Всеукраїнської премії ім. Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні», письменник з Хмельниччини Богдан Теленько. Він відзначив, що кожен цьогорічний лауреат премії у своєму творчому, науковому, суспільно-політичному та громадському активі у минулому та попередніх роках має напрацювання, які гідні найвищих відзнак.
«Павло Каленич – дійсно легендарна постать. Керуючи Ольгопільським сільськогосподарським підприємством упродовж багатьох років, він перетворив села Ольгопіль та Каташин в процвітаючі осередки суперсучасного виробництва, гарантованого соціального захисту людей та високого рівня культури. Усі його гідні справи заслуговують на заслужену відзнаку, яку ми із задоволенням вручаємо йому у колі його колективу і однчоельчан», – сказав Богдан Теленько, вітаючи лауреата.
Крім урочистої події творчий десант відвідав виробничі підрозділи АФ «Ольгопіль», ознайомилися з роботою молокопереробного комплексу, відвідали суперсучасну лікарню, де крім усіх інших служб є дивовижно красиве, наче територія казки, зі смаком облаштоване дитяче відділення, рідкісної ефективності теплоцентраль, обладнано квартиру для замовленого агрофірмою лікаря, який закінчує навчання, такій квартирі може позаздрити будь-який столичний багатій. А також побачили місцеві цікавинки: центр культури і дозвілля посеред Ольгополя, де до широко розрекламованої вже пресою єдиної у світі сільської Площі Поетів (пам’ятники Тарасу Шевченку та його Катерині сусідують з пам’ятником Олександру Пушкіну) нещодавно додався «парк мамонтового періоду».
Як повідомляла агрофірма http://olgopol.com.ua/posts/pavlo-kalenych-laureat-premii-im-yakova-halchevskoho, премія імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» була заснована 1995 року за ініціативою письменника, журналіста і громадського діяча Богдана Теленька Хмельницькою обласною організацією Української Республіканської партії та редколегією її тодішньої газети «Час». Напередодні Дня Соборності 1995 року вони визначили перших лауреатів премії. Ними стали стали Левко Лук'яненко та Іван Коляска. До 2002 року функції оргкомітету премії виконували Хмельницька обласна організація Української Республіканської партії спільно з журналістами газети «Час», а беззмінним її головою був Богдан Теленько. До того часу премія була регіональною, а всеукраїнська номінація «політик» присуджувалася тільки активістам УРП. Потім шефство над Премією взяло культурологічне Товариство Якова Гальчевського, засноване ініціатором вручення Премії, Богданом Теленьком. З 2003-го Премія імені Якова Гальчевського має статус загальнонаціональної. На 2015 рік число лауреатів премії сягає понад сотню осіб. Серед них — літератори, науковці, політики, громадські діячі, журналісти, видавці, представники влади, митці.