Річ у тім, що органічна сертифікація вимагає, щоб грунт був повністю чистим від хімікатів. А соняшник — одна з культур, які прискорює цей процес їх виведення.
Нинішні господарі, Девіси, купили ферму 4 роки тому і останні 3 роки витратили на очищення грунту для подальшої органічної сертифікації. Вони вирішили розвинути іде. своїх сусідів МакАртурів, які стали на шлях органічного виробництва задовго до того, як воно перетворилось на модний тренд. Саме вони колись володіли цими землями. Але ця земля перейшла до нинішніх господарів не відразу, тому територія вимагає поновлення органічного сертифікату.
У цьому Девісам допомагає управляючий Расс Гроллермонд, який обіймав аналогічну посаду на фермі МакАртурів ще в середині 90-х. Він розповідає, що вчився традиційним технологіям сільського господарства, які набагато менш трудомісткі, але всьому, що використовує в органічному землеробстві, навчився у МакАртурів. Расс Гроллермонд швидко переконався, що органічна технологія — здоровіша.+
«Органічне землеробство складніше, ніж уявляє собі більшість людей. Ви не маєте високої врожайності і постійно боретеся з бур’янами». Не використовуються й інсектициди та смертельні для комах ГМ-організми, позаяк вони вбивають як шкідливих комах, так і корисних», — говорить він.
Нинішнього серпня на соняшнику він спостерігає набагато більше бджіл, ніж торік, коли він вирощувався ще за конвенційною технологією.
«Органічне землеробство стає все популярнішим, бо все більше фермерів переконуються в його прибутковості», — говорить Р. Гроллермонд. Наприклад, Девіси зараз проводять попередні переговори про постачання кормів місцевому зоопарку.
При всьому своєму багатому досвіді соняшник Росс Гроллермонд вирощував уперше. «Він напрочуд легкий у вирощуванні. Легший, ніж я думав», — ділиться він своїми враженнями.
Ферма Девісів — найбільша органічна ферма на Середньому Заході. В жовтні соняшник зберуть, і насіння піде на найрізноманітніші цілі — від кормів для птиці і снеків до олії та медикаментів. Але жнива — ще не кінець сезону: потім поле засіють конюшиною та редькою для покращення структури грунту.