Головний агроном «Агрофірми «Ольгопіль» Іван Діхтяр переконаний, що останні зміни агрокліматичних умов сприяють стрімкому поширенню багатьох фітопатогенів, відтак сільгоспвиробники повинні максимально швидко і якісно захищати рослини на полях.
Отож, коли мова йде про вирощування озимих, то в «Агрофірмі «Ольгопіль» ретельно готуються і захищають рослини з осені. Саме насіння озимої пшениці та ячменю перед посівом протруюють препаратом Ламардор® Про в нормі 0,5-0,6 л/т. Цей обробіток доповнюють також інсектицидним захистом — препаратом Гаучо® Плюс, стимуляторами росту й мікродобривами. Це дозволяє рослинам у перших фазах розвитку уникнути проблем із хворобами чи шкідниками та направити всі зусилля на формування потужного стебла й кореневої системи задля майбутнього врожаю.
Під посів традиційно вносять комплекс NPK відповідно до результатів хімічного аналізу ґрунту та з урахуванням виносу поживних речовин кожною культурою.
Восени 2018 року, коли озимі увійшли у фазу кущення, то на поля додатково внесли фунгіцид Фалькон®. Цей препарат має профілактичну і лікувальну дію з добре вираженим «стоп-ефектом». Така обробка гарантує безпеку культурам при перезимівлі та в період відновлення вегетації.
Протягом сезону в господарстві проводять три фунгіцидні обробки озимої пшениці: у період кущення вносять Фалькон®або Дерозал® з Імпакт®. Проти бур'янів тут використовують гербіцид Гроділ® Максі. У фазі прапорцевого листа проводять обробку посівів препаратами Солігор® або Медісон®. Вибір системи захисту залежить від потенціалу посіву. Також у цей період проводять листове підживлення. І коли озимі входять у фазу колосіння, вносять фунгіцид Тілмор® або Фолікур®.
Технологія вирощування озимого ячменю в господарстві аналогічна для інших колосових культур і теж складається із препаратів компанії Bayer. Відмінності в системі фунгіцидного захисту полягають у підборі препаратів, що борються з хворобами, характерними саме для ячменю.
«Протягом 5 років використовуємо препарат Авіатор® Xpro. Кращого препарату для фунгіцидних обробок озимого та ярого ячменю немає. Він успішно справляється з листовими плямистостями, іржастими хворобами та борошнистою росою. Ми протягом вегетації ячменю внесли цей фунгіцид двічі і можемо бути спокійними: усі імовірні проблеми «познімали». Також додаємо морфорегулятор Церон®. Так коригуємо висоту й товщину стебла. Адже зазвичай озимий ячмінь має слабке стебло та крупний колос і схильний до вилягання», — розповідає Іван Діхтяр.