АФ «Ольгопіль» встановила сонячні батареї для 100 % забезпечення внутрішніх потреб насіннєвого комплексу
Агрофірма «Ольгопіль» опановує альтернативні джерела електроенергії. Завдяки встановленій сонячній електростанції, сушка, верхній і нижній зали насіннєвого заводу, лабораторія, елеватор, склади – тобто усі об’єкти насіннєвого комплексу господарства забезпечені власною електроенергією. Сонячна електростанція містить понад 600 сонячних панелей і займає 1200 квадратних метрів складських покрівель. Потужність її складає 0,5 МВт. Цього цілком достатньо для стовідсоткового забезпечення електроенергією насіннєвого комплексу господарства.
«Встановлення сонячної електростанції – це найбільше досягнення агрофірми цього року, – відзначає керівник господарства Павло Каленич. – Сонячні батареї встановили на дахах складів. Це дуже зручно, оскільки не довелося створювати додаткові об’єкти для встановлення батарей. Маємо кілька сонячних підстанції загальною потужністю 0,5 мегавата. За попередніми розрахунками, окупність проєкту чотири роки. Але вже сьогодні можу сказати, що отриманої енергії достатньо для потреб насіннєвого комплексу. Наразі оформлюємо документи, щоб працювати за «зеленим тарифом» з державою».
Павло Каленич додає, що встановлення СЕС виникло передусім через екологічне питання, яке завжди актуальне та доречне для сільськогосподарського бізнесу, бо він добре відчуває усі кліматичні зміни. Тому для унеможливлення нанесення шкоди навколишньому середовищу, варто мислити прогресивно і використовувати альтернативні джерела енергії. А сонця на Чечельниччині – крайній південній точці Вінниччини – предостатньо.
Взагалі останнім часом дедалі більше підприємств демонструють свою екологічну відповідальність. Адже оснащувати сонячними батареями підприємства – це вигідно і екосвідомо, каже монтер фірми-виконавця Сергій Ткачук. Над проєктом агрофірми «Ольгопіль» він з командою працювали більше місяця. Встановили понад 600 сонячних панелей. Кожна у сонячний день виробляє в середньому до 30 кВт, а в хмарний – до 7 кВт. Оскільки насіннєвий комплекс здебільшого працює в сонячну пору року, потужності сонячної електростанції вистачає на внутрішні потреби виробництва, а продаж зайвого струму дозволить господарству перестрахуватися від збитків.