На базі Агрофірми «Ольгопіль» пройшов масштабний День поля, присвячений озимині
Більше сотні агрономів та керівників господарств з Вінницької, Черкаської, Одеської та Кіровоградської областей зібралися на полях агрофірми «Ольгопіль», щоб оглянути демоділянки озимої пшениці та ріпаку. Цього року агрополігон компанії представлений різними селекціями – як вітчизняних, так і імпортних виробників. На площі представлено 106 сортів озимої пшениці, та до 80-ти гібридів ріпаку. Відтак, семінар став гарним інструментом для того, щоб на власні очі побачити і обговорити з колегами, як проявляє себе той чи інший сорт озимини на південних широтах Вінниччини.
Відкрив захід директор Агрофірми Павло Каленич. Він представив напрямки розвитку господарства та умови, де проводиться агровиробництво, розповів про переваги насіннєвого матеріалу від АФ «Ольгопіль» і наголосив на важливості подібних науково-практичних семінарів.
«Сучасні сорти рослин, засоби виробництва, новітні технології, сільськогосподарська техніка та наукові відкриття – все це робить «День поля» унікальною подією. Такі події потрібні, з огляду на кількість учасників, які зібралися сьогодні в Ольгополі, - каже Павло Каленич. - Збільшення інтересу аграріїв, попри воєнний стан, свідчить не лише про потрібність подібних заходів у форматі польової демонстрації, а й про те, що аграрний фронт упевнений у найближчої перемозі нашої рідної України. Тому підтримуємо економіку країни і дбаємо про її продовольчу безпеку».
Безпосередньо на демополі відбулися виступи від представників провідних компаній: Lidea, LG, RAGT, Syngenta, KWS, DSV, Bayer, BASF, MAS, Seeds, NPZ, BHIC, Timac Agro, Elixir Ukraine, Horsch, Альбіон. Після огляду агрополігону учасники заходу побували на насіннєвому заводі господарства, де встановлена лінію провідної у світі німецької фірми «Petkus». Вона повністю механізована і дозволяє виконати весь комплекс робіт щодо підготовки насіння: від очистки, калібрування, обробки фунгіцидами, інсектицидами, стимуляторами росту та добривами – до фасування в біг-беги. Її потужність складає до 70 тонн високоякісного насіння на добу. Потім товариство оглянуло машинно-тракторний парк господарства та ознайомилося зі зразками нової техніки від виробників.
Нагадаємо, що агрофірма «Ольгопіль» є базовим господарством Інституту фізіології рослин генетики НААН України з виробництва насіння зернових культур. Більше тут: http://olgopol.com.ua/posts/masshtabnyi-den-polia-2021