Агрофірма «Ольгопіль» заклала демополігони різних культур
Із року в рік Агрофірма «Ольгопіль» випробовує різні сорти пшениці, створює агрономічний полігон різних селекцій – як вітчизняної, так і імпортної селекції. Не став винятком і цей рік. Та, окрім агрополігону із сортами озимої пшениці, на якому представлено понад 80 гібридів, господарство заклало кілька демополігонів. Найбільший з гібридами озимого ріпаку, далі представлено 93 гібриди кукурудзи та навіть 7 сортів цукрового буряка. Причина такого рішення, як каже директор Агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич, у власних принципах вирощування якісного насіння.
«Головне завдання – досягти маси тисячі насінин, схожості, високої енергії проростання. Тому найперше, що необхідно – це спеціальне обладнання для його очищення й доробки, – відзначає Павло Каленич. – По-друге, закладення демонстраційних полігонів, завдяки яким можна відібрати краще з того, що пропонують, і перевірити його у наших посушливих широтах. Різним компаніям та науковим інститутам цікаво рекламувати в нас свою продукцію, а ми маємо можливість бути у курсі новинок і відібрати краще насіння на наступний сезон».
Нагадаємо, що цього року раннє потепління дозволило господарству розпочати посівну раніше, що позитивно позначилося на розвитку культур. Весняну посівну завершили у середині квітня і вже отримали гарні сходи гороху, пшениці, ячменю та сочевиці. Буряк зійшов на усіх площах, проростає кукурудза та соняшник. Оскільки господарство працює на півдні Вінниччини, то суттєвої шкоди квітневе зниження температури не принесло. Головне завдання було і залишається – зловити вологу і дати рослинам своєчасне і відповідне підживлення.
Агрономи в господарстві мають до кожного поля маємо індивідуальний підхід, ураховуючи його здоров’я, попередника, набір бур’янів. Треба розуміти, що загрожує конкретній культурі, і прогнозуючи можливі загрози – відповідно, будувати стратегію обробітку та вибирати препарати.